Dziesiąta Niedziela Zwykła, ważne od 09-06-2024 do 15-06-2024

1.Tydzień temu, w całej Polsce odbywało się święto dziękczynienie. Szczególnym znakiem widzialnym tego wydarzenia jest budowana w Warszawie Świątynia Opatrzności Bożej. W odpowiedzi na apel ks. Kardynała Kazimierza Nycza pragniemy prosić o wsparcie tej budowy. Przy wyjściu z kościoła jest zbierana puszka na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

2. Spotkanie KŻR przypadające w każdy trzynasty dzień miesiąca odbędzie się w najbliższy czwartek 13 czerwca. Rozpoczniemy to spotkanie o 17.30.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym. Odbywa się ono przez cały miesiąc, każdego dnia, zaraz po mszy św. wieczornej.

4. Zapraszamy na piękny koncert BIAŁOSTOCKIEGO CHÓRU ŻEŃSKIEGO przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku. Koncert odbędzie się w następną niedzielę 16 czerwca po mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły podamy wkrótce na plakacie.

5. Informujemy naszych parafian, że od 25 sierpnia opuści naszą parafię ks. Marek Burnos. Pięknie pracował z nami przez 6 lat. Niestety, decyzją ks. Abp Józefa Guzdka, zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej w parafii św. Kazimierza w Białymstoku. Niewątpliwie jest to awans i nowe wezwanie pracy duszpasterskiej. Jednocześnie informujemy, że od 25 sierpnia podejmie pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Rafał Danilczuk, dotychczasowy wikariusz w parafii Ducha Świętego.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia czerwcowy numer miesięcznika diecezjalnego: „Drogi miłosierdzia”. M.in. znajdziemy tu piękny artykuł o Sercu Jezusowym – autorstwa ks. Pawła Popielnickiego.  Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłaty ofiar pieniężnych na dalsze inwestycje parafialne.