Dziewiąta Niedziela Zwykła, ważne od 02-06-2024 do 08-06-2024

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie działalności parafialnego Caritas. Posłuchajmy sprawozdania z maja br.:

– Comiesięczna zbiórka do puszek wyniosła 1.715 zł.

– Dofinansowano wakacyjne rekolekcje oazowe w kwocie 2.000 zł.

–  Pomoc losowa wyniosła 200 zł.

– Zebrano i wydano znaczną ilość odzieży, butów, zabawek, pościeli oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.

2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. będą odbywać się Nieszpory Eucharystyczne i Procesja. W czwartek na zakończenie oktawy przewidujemy, po procesji, tradycyjne uroczyste błogosławieństwo dzieci, a również przewidziane jest błogosławieństwo wianków.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w najbliższy piątek. Msze św. będą w porządku codziennym. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie obowiązuje post.

4. Dziś w całej Polsce odbywa się święto dziękczynienie. Szczególnym znakiem tego wydarzenia jest budowana w Warszawie Świątynia Opatrzności Bożej. W odpowiedzi na apel ks. Kardynała Kazimierza Nycza pragniemy prosić o wsparcie tej budowy. Zbiórka do puszek na ten cel będzie prowadzona w następna niedzielę.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia marcowy numer miesięcznika diecezjalnego: „Drogi miłosierdzia” Zachęcamy do lektury i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.

6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłaty ofiar pieniężnych na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy za ofiary zarówno przekazane na konto, jak i w kancelarii parafii.

 

Zapowiedzi:

1. Wysocki Łukasz – Czarna Białostocka, oraz

Arciszewska Małgorzata – Białystok, Bł. Bolesławy Lament