Boże Ciało, ważne od 30-05-2024 do 02-06-2024

1. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, od najbliższego piątku, po wieczornej Mszy św. będą odbywać się Nieszpory Eucharystyczne i Procesja.
2. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
3. W najbliższą niedzielę będziemy prowadzić zbiórkę na wsparcie działalności parafialnego Caritas. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne dla klasy II S.P. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na to spotkanie. Zapraszamy też w najbliższą niedzielę, po mszy św. 12.00, uczniów klasy 8 z naszej parafii, na spotkanie rozpoczynające formację przed bierzmowaniem.

Zapowiedzi:
1.Wysocki Łukasz – Czarna Białostocka,
oraz Arciszewska Małgorzata – Białystok, Bł. Bolesławy Lament