Biała Procesja zaczęła się kształtować na początku istnienia naszej parafii. Początkowo uformowały się dziewczynki w białych sukienkach do sypania kwiatków oraz najmłodsi chłopcy z dzwoneczkami. Kilka miesięcy później dołączyły czerwone poduszki z elementami Męki Pańskiej, które nosiły dzieci z klas komunijnych; chorągwie, którymi opiekują się Koła Żywego Różańca.

Biała procesja czynnie uczestniczy od Nocy Wielkanocnej do Października. Procesja odbywa się w pierwszą niedzielę Miesiąca po Mszy św. o godz. 12. Wszyscy uroczyście biorą udział w procesji Bożego Ciała na trasie Katedra – kościół św. Rocha. Zaś na zakończenie Oktawy Bożego Ciała biała procesja uroczyście idzie ulicami osiedla Młodych.

Procesja Eucharystyczna jest szczególną formą dziękczynienia i czci Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. To również okazja by publicznie i z dumą manifestować swoją wiarę. Dlatego też tę religijną praktykę wcielamy w życie parafii już od początków jej istnienie. Skład Tzw. Białej procesji, czyli swego rodzaju reprezentacyjnej „wizytówki  parafii”, kształtował się stopniowo i sukcesywnie. Można powiedzieć, że w tę piękną oprawę włączone są niemal wszystkie grupy wiekowe parafian, począwszy od najmłodszych: dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców z dzwoneczkami oraz starsze dzieci, głównie klas komunijnych, niosące w czasie procesji poduszki z elementami Męki Pańskiej; po dorosłych członków Kół Żywego Różańca, którzy na czas procesji Eucharystycznych przejmują opiekę nad chorągwiami.

W naszej parafii szczególnymi okazjami do manifestacji wiary poprzez procesje Eucharystyczne są: pierwsze niedziele Miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w okresie od Wielkanocy do października; uroczysta procesja ulicami osiedla Młodych na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Nasi parafianie biorą też czynny udział w miejskich obchodach Uroczystości Bożego Ciała.