6 Niedziela Wielkanocna, ważne od 05-05-2024 do 11-05-2024

1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca prowadzona jest w naszej parafii zbiórka do puszek na wsparcie działalności parafialnego Caritas. Oto sprawozdanie z kwietnia:

– Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej wyniosła   2.061 zł. w całości przekazana do Centrali.

– Dochód z akcji „Jałmużna Wielkanocna” to kwota 427 zł.

– Przygotowano i wydano 67 paczek  żywnościowych na sumę 3,420 zł.

– Pomoc losowa wyniosła 780 zł.

– Pośredniczono w przekazie mebli.

– Zebrano i wydano znaczną ilość odzieży, butów, zabawek, pościeli oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego.

2. Dziękujemy przedstawicielce organizacji charytatywnej Open Doors, pani Agacie Papież, za dzisiejsze świadectwa o współczesnych chrześcijanach prześladowanych za wiarę. Można dziś zamówić bezpłatny kalendarz modlitw oraz magazyn z informacjami o aktualnej sytuacji kościoła prześladowanego na świecie. Po wieczornej Mszy św. w ramach spotkania OAZY odbędzie się dłuższa prelekcja z prezentacją na temat prześladowań w Bangladeszu.

3. Informujemy, że rozpoczęliśmy już celebrację nabożeństwa majowego. Odbywa się ono zawsze po wieczornej mszy św., czyli nieco po 18.30. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa.

4. Od piątku 10 maja rozpoczyna się w Kościele nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją celebrować w ramach nabożeństwa majowego.

5. Informujemy, że Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzić w następną niedzielę 12 maja.

6. Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuł na temat nabożeństwa majowego oraz jego historii w Polsce i na świecie. 18 maja jest dniem 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino, tematowi temu poświęcone są artykuły: “Przechodniu, powiedz Polsce”, artykuł o księdzu z naszej archidiecezji będącym kapelanem podczas tej bitwy i recenzja filmu “Czerwone maki”. W rubryce dotyczącej wychowania dzieci polecamy tekst: “Mama – najcieplejsze słowo świata”. Zapraszamy do lektury!

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłaty ofiar pieniężnych na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy za ofiary zarówno przekazane na konto, jak i w kancelarii parafii.

Zapowiedzi:

  1. Radziuk Piotr – Białystok, oraz Giedzińska Magda – Białystok,