Piąta Niedziela Wielkanocna, ważne od 28-04-2024 do 04-05-2024

  1. Comiesięczne nabożeństwo ku czci bł. Bolesławy Lament odbędzie się w dniu jutrzejszym, 29 kwietnia o godz. 17:30. Przy obrazie możemy złożyć swoje intencje.
  2. Informujemy, że od środy rozpoczynamy celebrację nabożeństwa majowego. Będzie się ono odbywać zawsze po wieczornej mszy św., czyli ok. 18.40
  3. W piątek, 03 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Biorąc udział w liturgii tej uroczystości, możemy okazać miłość naszego Narodu do Maryi. Msze św. w porządku świątecznym, a więc o 7.30; 10.00 i 18.00. Ze względu na Uroczystość, w najbliższy piątek nie ma postu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św., a tylko w ramach nabożeństwa majowego. Od 17.30 możliwość spowiedzi.
  5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, będzie prowadzona pod naszą świątynią zbiórkę na wsparcie działalności parafialnego Caritas. Również za tydzień – po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  6. W następną niedzielę na Mszach Świętych przedstawicielka organizacji charytatywnej Open Doors opowie krótkie świadectwa współczesnych chrześcijan prześladowanych za wiarę. Można będzie zamówić bezpłatny kalendarz modlitw oraz magazyn z informacjami o aktualnej sytuacji kościoła prześladowanego na świecie. Po wieczornej Mszy św. w ramach spotkania OAZY odbędzie się dłuższa prelekcja z prezentacją na temat prześladowań w Bangladeszu.
  7. 7.Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIX pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 4 maja o godz.8.00. Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy będą prowadzone po drodze na pielgrzymim szlaku. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.
  8. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłaty ofiar pieniężnych na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy za ofiary zarówno przekazane na konto, jak i w kancelarii parafii