Dwunasta Niedziela Zwykła, ważne od 23-06-2024 do 29-06-2024

  1. Pragniemy z radością poinformować, ze dwóch naszych parafian: p. Andrzej Żmiejko i p. Adam Czeremcha, zostali ustanowieni w ostatni czwartek nadzwyczajnymi szafarzami Eucharystii. W miarę potrzeb i możliwości będą wspomagać kapłanów w udzielaniu Komunii św. i zanoszenia jej do chorych. Gratulujemy wybranym i życzymy wytrwania w tej nowej posłudze w Kościele.
  2. W sobotę, 29 czerwca przypada jedna z najważniejszych uroczystości kościelnych, czyli Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Będziemy się modlić za obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w porządku świątecznym, a więc o 7.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze, czyli na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej. Nabożeństwo ku czci Bł. Bolesławy Lament – naszej Patronki będziemy celebrować o godz. 17.30, a Eucharystia o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencjach złożonych przy obrazie bł. Bolesławy.
  3. 29 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku odbędzie się dzień skupienia zelatorów, opiekunów i członków Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Pragniemy również przypomnieć, iż z powodów urlopowych wyjazdów księży wskazane byłoby korzystanie z sakramentu pokuty przez cały tydzień najpóźniej kwadrans przed każdą Mszą św. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, abyśmy nie musieli rozpoczynać Eucharystii z opóźnieniem. Informujemy również, iż w wakacje kancelaria będzie czynna z rana, po skończonej porannej Mszy św.. Wieczorem od 17:00 do 17:30 i jeśli będzie taka potrzeba, to również po wieczornej Eucharystii można będzie załatwić pilne sprawy.
  5. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu dokonali wpłaty ofiar pieniężnych na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy za ofiary zarówno przekazane na konto, jak i w kancelarii parafii.

 

Zapowiedzi:

  1. Olchowik Radosław – Białystok, bł Bolesławy Lament oraz

Szczesiul Gabriela – Białystok, Św. Faustyny Kowalskiej